Teraz już możesz obniżyć koszty ogrzewania i klimatyzacji do 50%. Masz w zasięgu ręki konstrukcję, która redukuje hałas z zewnątrz oraz uniemożliwia nie kontrolowany przepływ ciepłego powietrza latem do wewnątrz oraz zimą na zewnątrz z twojego domu. Stwórz komfortowy dom bez względu na porę roku. Czy jesteś gotowy zmienić swoje wyobrażenia o nowej rzeczywistości? Izolacyjna pianka natryskowa stała się właśnie pomostem, który połączył przyszłość z teraźniejszą rzeczywistością. To niedościgły lider w dziedzinie oszczędzania energii i komfortu. Niezależnie od tego czy jesteś już właścicielem domu, hali, biurowca czy obiektu użyteczności publicznej lub masz zamiar kupić lub wybudować nowy budynek, technologia Demilec (USA) oferuje energooszczędną piankę natryskową jako rozwiązanie Twoich potrzeb w zakresie izolacji. Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się dlaczego izolacyjne piany natryskowe Demilec (USA) są najbardziej rozsądnym wyborem.

Podstawowym sposobem na oszczędzanie energii jest po prostu – zużywać jej mniej!

Oferowane przez nas systemy izolacji natryskowych są produkowane i testowane w taki sposób, aby nie tylko spełniać ale często przewyższać obowiązujące standardy . Potwierdzają to oceny niezależnych instytucji na świecie, takich jak: ICC-ES, Warnock Hersey, Green Guard oraz NAHB National Green Building Standard.

Zdolność efektywnej szczelności oraz niskie wartości współczynnika przenikania ciepła U, pian natryskowych firmy Demilec (USA), pozytywnie wpływają na wydajność energetyczną budynków wszystkich rodzajów. Produkty z linii pianek zamknięto-komórkowych HeatlokSoy, o średniej gęstości, przyczyniają się ponadto do poprawy strukturalnej integralności ścian, a więc do wzmocnienia konstrukcji obiektu. Z kolei linia pianek otwarto-komórkowych, o niskiej gęstości, korzystnie także wpływa na wskaźniki przenikania dźwięków (STC; link: http://www.stcratings.com/). Poza wydajnością konstrukcyjną i dźwiękową, produkty te również znacząco podnoszą parametry energooszczędności różnych typów montażu (Wall Energy Rating). Stosowanie pianek natryskowych Demilec (USA) zapewni Ci wyjątkowe efekty – kontrolę wilgoci, monolityczne bariery, warstwy drenujące i inną różną funkcjonalność, istotną w konstruowaniu trwałych, wzorcowych budowli.

Budujesz? – Typowe rozwiązania

Poniżej znajdują się przykłady typowych zastosowań pianki natryskowej w budownictwie. Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat tych lub innych projektów skontaktuj się z Naszym Działem Inżynieryjnym.

Konieczność podwyższenia temperatury na Twoim termostacie powoduje „ucieczkę” twoich pieniędzy!

Naszym zadaniem jest umożliwienie Ci oszczędności poprzez znaczne obniżenie rachunków za energię, jednocześnie podnosząc jakość powietrza oraz komfort Twojego domu. Ta strona ma udzielić informacji i wskazówek pomocnych przy modernizacji Twojego domu z zastosowaniem izolacyjnych pian natryskowych.

Nie zadowalaj się samą wartością oporów cieplnych (współczynniki R/U), ponieważ poziom wydajności energetycznej Twojego budynku nie wynika tylko i wyłącznie z tych parametrów. Z pianami Demilec osiągasz dużo więcej. Oszczędzasz o wiele więcej energii ze względu na powstałe w ten sposób możliwości Twojego domu w dziedzinie regulacji ruchów powietrza i wilgoci (czyli szczelności) oraz podnosisz komfort związanym z tłumieniem niepożądanych dźwięków. Zewnętrzna strona Twojego domu nazywana jest „kopertą budynku”. Według Departamentu Energetyki USA, do 40% strat energii w Twoim domu spowodowane jest przenikaniem przez nią powietrza. Koperta budynku jest systemem komponentów tworzących barierę, która zabezpiecza przed niekontrolowanym ruchem zimna, powietrza i wilgoci. To samo powietrze, które wnika do Twojego domu, przynosi ze sobą zewnętrzne zanieczyszczenia w postaci kurzu, pyłków lub pleśni.

Kiedy powietrze z zewnątrz zastępuje powietrze w Twoim domu zachodzi „naturalna jego wymiana”. Domy, które zostały zbudowane wiele lat temu, mogą przekraczać kilkukrotnie pożądaną wymianę powietrza na godzinę. Oznacza to, że np. klimatyzowane powietrze wewnątrz Twojego domu, może ulatniać się i być zastępowane powietrzem wnikającym z zewnątrz aż do 70 razy dziennie. Powoduje to, że musisz praktycznie nieprzerwanie ogrzewać lub chłodzić wnętrze Twojego budynku.

Modernizacja Twojego domu za pomocą pianki natryskowej firmy Demilec , zapewnia opłacalną i lekką masę uszczelniającą oraz izolację, która kontroluje cyrkulację mas powietrza, obieg ciepła oraz przenikanie wilgoci. Wszystko to jednocześnie gwarantuje nasza technologia! Nasze pianki natryskowe gwarantują niezawodne wartości oporu cieplnego R w najbardziej ekstremalnych warunkach i bez względu na upływający czas, zabezpieczając Twój dom przed utratą ciepła lub zbytnim jego przyrostem.

WYGŁUSZANIE

Hałas z zewnątrz przedostaje się do Twojego domu najczęściej przez nieszczelności w kopercie budynku. Pianka natryskowa uszczelnia skutecznie, uniemożliwiając dźwiękom przedostawanie się przez ściany i dach Twojego budynku. Ponadto sama struktura otwartych komórek w pianach typu Sealection czy Agribalance stanowi idealną zaporę dla niepożądanych dźwięków. Jak możesz zauważyć technologia firmy Demilec (USA) przyczynia się nie tylko do obniżania Twoich rachunków za energię, ale również dostarcza o wiele więcej korzyści i powodów dla których wskazane staje się jej zastosowanie przy budowie lub modernizacji Twojego domu. Zacznij oszczędzać i żyć komfortowo już dzisiaj.

ZALETY PIANEK

Pianka natryskowa firmy Demilec (USA) jest czymś więcej niż tylko wspaniałą izolacją. Pianka Demilec rozrasta się 120-krotnie, wypełniając każdą przegrodę, szczelinę oraz pustkę, tworzy barierę powietrzną, drastycznie redukując zużycie energii w Twoim domu.

Temperatura na poddaszu

Czy zauważyłeś, że bez względu na to ile przewodów wentylacyjnych zamontujesz na swoim poddaszu, to temperatura tu podczas letnich upałów jest o wiele wyższa niż na zewnątrz? Promieniowanie słoneczne może podnieść temperaturę na poddaszu do ponad 65 stopni Celsjusza.

 Nawet jeżeli na Twoim poddaszu nie ma instalacji HVAC, te ekstremalne temperatury pracują bez przerwy jak poduszka elektryczna w lecie lub worek z lodem na suficie Twojego domu w zimie. Pianka natryskowa firmy Demilec (USA) tworzy barierę, która jest skuteczna jak położenie pokrywy na wierzch lodówki turystycznej. Gdybyś wybierał się nad jezioro i zamierzał zabrać ze sobą napoje, które chciałbyś aby były gorące lub zimne, włożyłbyś je do lodówki turystycznej czy zawinął w wełnę mineralną?

Położenie “pokrywy” na Twój dom jest ważniejsze niż możesz sobie wyobrazić. Ciepło zawsze będzie wzrastać, bez względu na porę roku. “Efekt stosu” polega na tym, że powietrze naturalnie się ogrzewa, staje się lżejsze i jako takie ulatnia się przez instalację oświetleniową, gniazdka, profile i każdą inną nieszczelność. Uciekające powietrze tworzy w budynku podciśnienie, które wsysa do wewnątrz nieklimatyzowane powietrze przez elementy konstrukcji.

Aby utworzyć barierę, Autoryzowany Wykonawca firmy Demilec (USA) wykonuje natrysk naszym produktem bezpośrednio na podłogę poddasza lub na jego powierzchniach, gdzie są zamontowane systemy i przewody wentylacji lub klimatyzacji. Tworzy w ten sposób niewentylowane poddasze.

Kiedy na poddaszu są zamontowane instalacje HVAC lub ich przewody, temperatura tam panująca podgrzewa jej elementy. Aby przezwyciężyć ekstremalną temperaturę system jest zmuszony do cięższej pracy. Nawet zimą, niskie temperatury poddasza tworzą większe obciążenie dla systemu.

Jedną z najpopularniejszych oraz najkorzystniejszych modernizacji, która przynosi znakomite oszczędności energii jest klimatyzowane lub niewentylowane poddasze. W odróżnieniu od konwencjonalnej metody montażu poddasza, w systemie „zamkniętym”, górna granica koperty termicznej oraz ciśnieniowej konstrukcji jest przeniesiona z sufitu na połać dachu. Regulaminy budowlane na świecie uznają metodę izolacji wewnętrznej strony połaci dachu od 2004 r. i określają dla niej odrębne wymogi. System niewentylowanego poddasza zamkniętego pianką natryskową zamienia jego powierzchnię w pół klimatyzowane miejsce. Kiedy proces jest wykonany poprawnie, obciążenie termiczne w lecie i podczas zimy zostaje radykalnie zmniejszone. Wahania temperatury na poddaszu jest wówczas kontrolowane i utrzymywane na poziomie różnicy 1-2 stopni, w stosunku do przestrzeni zamieszkałej. Dzięki temu instalacja HVAC zostaje odciążona i działa w komfortowym dla swojej pracy obszarze – miejscu, które jest naturalnie klimatyzowane.

Obiekty Handlowo – Przemysłowe

Demilec (USA) produkuje pianki natryskowe przy uwzględnieniu wielu wymogów i standardów. Izolując budynek systemami Demilec uzyskasz wyjątkowe efekty, takie jak kontrola wilgoci, paro-izolacja, bariera powietrzna i monolityczna, warstwy drenujące oraz inne nie zastąpione funkcje istotne w konstruowaniu trwałych, wzorowych budowli.

Uniwersalność

Izolacje pianami natryskowymi firmy Demilec (USA) są wysokowydajnymi systemami do niemalże każdego zastosowania.

Zastosowanie zewnętrzne / wewnętrzne

     Podczas jednej aplikacji mogą być nakładane wielokrotne, kontrolowane warstwy

     Zapewniony opór cieplny R o wartości do 7,4 na 2,54 cm (1 cal)

     Wysoka adhezja do drewna, metalu, betonu folii i innych podłoży budowlanych

     Zapewniona zgodność z wymogami obowiązujących norm, aprobat i oraz testów ogniowych

Modernizacja Obiektow Handlowych

 • Każdego dnia rośnie liczba budynków komercyjnych, w których zastosowano izolację pianką natryskową firmy Demilec (USA). Właściciele, Architekci oraz Budowniczy polegają na niej, ponieważ dzięki niej możliwa jest redukcja kosztów energii, przy jednoczesnej kontroli wilgotności i poprawnej infiltracji oraz jakości powietrza wewnątrz budynku.

   

  Co z istniejącymi budynkami?

   

  Właściciele i zarządcy istniejących nieruchomości są w pełni świadomi kosztów związanych z energią i codziennie dowiadują się coraz więcej o sposobach redukcji jej zużycia. Gruntowna modernizacja obiektu (Deep Energy Retrofit)

  oraz koszty zużycia energii w przeliczeniu na metr kwadratowy stają się gorącym tematem na rynku nieruchomości komercyjnych.

  Według Amerykańskiego Departamentu Energetyki ogrzewanie, klimatyzacja oraz oświetlenie odpowiadają za niemal połowę energii zużywanej w komercyjnych nieruchomościach. Amerykański Departament Energetyki informuje również, iż do 40% strat energii jest spowodowanych niekontrolowaną infiltracją powietrza. Obniżenie tych kosztów oraz stworzenie bardziej zadowalającej nas przestrzeni to dokładnie to, co zapewniają piany natryskowe firmy Demilec (USA).

   

  Izolacja pianką natryskową firmy Demilec (USA)

   

  Demilec (USA) produkuje materiały izolacyjne do wszystkich typów zastosowań. Żaden produkt izolacyjny nie działa tak dobrze jak pianka natryskowa, ponieważ:

       w jednej aplikacji następuje proces izolacji i dokładnego uszczelnienia

       instalacja likwiduje przestrzeń między izolacją a szkieletem

       dopasowuje się perfekcyjnie za każdym razem, do każdego kształtu powierzchni

       przykleja się na stałe do niemal każdej powierzchni

       oszczędza energię dzięki swojej wydajności

       nie posiada następujących związków: chlorofluorowęglowodory – CFC, wodorochlorofluorowęglowodory – HCFC –  tradycyjna nazwa “freony”,

       formaldehydów i materiałów włóknistych.

   

  Służymy pomocą

   

  Demilec (USA) pracuje z najbardziej wykwalifikowanymi w tym przemyśle Autoryzowanymi Wykonawcami. Są oni ekspertami, którzy współpracując z Tobą znajdą najlepszy rodzaj aplikacji, jaki będzie najbardziej odpowiedni do typu modernizacji, którą właśnie planujesz lub realizujesz. Ponadto nasz Dział Inżynieryjny jest zawsze gotowy do udzielenia odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze specyfikacją projektu, aplikacją oraz przepisami budowlanymi. Jeżeli zdecydowałeś, że chciałbyś skorzystać z usług Autoryzowanego Wykonawcy lub masz pytania związane z zastosowanie piany natryskowej Demilec USA w Twoim projekcie, skontaktuj się z nami.